Profily Softline 82 AD patria k najmodernejším profilom a majú vysokú energetickú účinnosť.

Profily Softline 82 AD majú koeficient prestupu tepla 1,0 W / m²K. Pri použití zasklenia s koeficientom Ug = 0,7 W / m²K bude mať okno hodnotu 0,91 W / m²K, čo zodpovedá požiadavkám na energeticky úsporné domy. Pri zasklení s Ug = 0,4 W / m²K bude mať okno Uw = 0,7 W / m²K, čo umožňuje jeho inštaláciu v domoch v pasívnom štandarde.

Klasa A

V profile Softline 82 AD majú vonkajšie steny hrúbku 3 mm (s maximálnou odchýlkou + – 0,2 mm), čo ich robí podľa normy PN-EN 12608 zaradené do triedy A.

Počet komôr

Rám má 7 komôr, zatiaľ čo v krídle 6. Obidve majú výstužnú komoru a oceľové profily, ktoré spevňujú štruktúru.

Výška profilu

Skladanie rámu a krídla je od 114 mm. Môže byť väčšia v prípade veľkých stavieb, špecifických statických požiadaviek, špeciálneho umiestnenia stavebného projektu az toho vyplývajúcej potreby výberu vhodných profilov.

Sklo

Profily Softline 82 AD sú prispôsobené pre dvoj- a trojdielne obaly. Sklá môžu mať od 24 do 52 mm, sklenená tabuľa je uložená v profile vo veľkej hĺbke, tj 25 mm, vďaka čomu má okno lepšie tepelné vlastnosti a je menej vystavené kondenzácii.

Tesnenie

Profily Softline 82 AD sú z výroby vybavené dvomi vysoko kvalitnými tesneniami – vnútornými a vonkajšími.
Tesnenia môžu byť čierne, sivé alebo karamelové, čo im umožňuje, aby zodpovedali farebným profilom.

Kovanie

Profily Softline 82 AD majú os 13 mm drážky kovania, vďaka ktorej môžete namontovať akékoľvek armatúry, ako aj špeciálne a proti vlámaniu prvky.

Dizajn

Neutrálny dizajn umožňuje prispôsobiť profily Softline 82 AD každému typu architektúry. Sú vhodné na ohýbanie, takže sa dajú použiť napríklad pre oblúkové okná, profily sú k dispozícii v niekoľkých desiatkach variantov. Biele, farebné (aj matné), drevené vzory, imitujúce kov. Dýhované na jednej alebo oboch stranách. VEKA tiež ponúka profily Softline 82 AD v sivej verzii s obojstranným fóliovým nosičom. Vďaka tomu je okno jednotné, elegantne dokončené. Profily je možné aplikovať hliníkovými krytmi, práškovým nástrekom v akejkoľvek farbe.

Doplnkové prvky

K dispozícii sú parapety a profily spodných prahov prispôsobené profilom, ako aj roletové skrine, spojky a konektory, prídavné výstuže so špecifickými statickými požiadavkami, držiaky na stenu, dekoratívne prvky, rozšírenia atď.