Systém výťahových a posuvných dverí VEKASLIDE 82 je konštruovaný na základe energeticky úsporného systému moderných okenných profilov Softline 82. \ t

Profily majú koeficient prestupu tepla Uf = 1,4 W / m²K. Pri použití zasklievacej jednotky s Ug = 0,4 W / m²k je možné dosiahnuť tepelnú izoláciu dverí aj na úrovni 0,66 W / m²K Veľmi dobrý energeticky úsporný systém nie je spôsobený len viackomorovými profilmi, ale aj prahom, ktorý má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, dosiahnuté pomocou .v. vďaka použitiu duotermálnych delení a integrovanému izolačnému tepelnému klinu z “teplého” polystyrénu, nazývaného neopor. Podlaha vedľa dverí nie je studená!

Klasa A

Uzavretý profil s hrúbkou steny 3 mm (s maximálnou odchýlkou + – 0,2 mm) spĺňa požiadavky normy PN-EN 12608, ktoré sú určené pre profily najvyššej kvality.

Počet komôr

Systém VEKASLIDE 82 je vyrábaný na báze profilov Softline 82. Rám má 7 komôr, zatiaľ čo v krídle 6 sú vybavené výstužnou komorou a oceľovými profilmi, ktoré spevňujú konštrukciu.

Výška profilu

Skladanie krídla s krídlom má v priereze rozmer 156 mm, pričom rám s krídlom poskytuje celkový rozmer 169 mm.

Sklo

Systém VEKASLIDE 82 je prispôsobený na montáž trojdielnych obalov.

Tesnenie

Systém vonkajších tesnení zabezpečuje tesnosť dverí aj pri zaťažení, ako je vietor vetra a silný dážď.

Kovanie

Kovanie používané v systéme VEKASLIDE 82 umožňuje kombináciu dvoj-, troj- a štvorstranných terasových dverí s maximálnou šírkou 6,5 ma výškou 2,7 m. Krídla môžu byť neotvorené a posúvané, aby sa mohli prispôsobiť vašim potrebám. Kovania sú vybavené guličkovými ložiskami a teflónovými podložkami, vďaka ktorým je otváranie a zatváranie krídel jednoduché a nevyžaduje žiadnu fyzickú námahu.

Bezpečnosť

Vo dverách môžete použiť rôzne typy izolačných skiel, vrátane tých so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu, profily vystužené oceľovými profilmi a armatúrami proti vlámaniu a uzamykacími systémami. Bezpečnosť každodenného používania je tiež zabezpečená rovinnou plochou, ktorá je v jednej rovine s prahom podlahy.

Dizajn

Dvere v systéme VEKASLIDE 82 umožňujú široký, takmer neobmedzený výhľad na okolie domu, ktorý je dôležitý v modernej architektúre, ktorá sa zameriava na integráciu domu so záhradou, štandardné profily sú biele, ale na požiadanie ich možno vyrobiť v inej farbe ako široká paleta. Tam sú tiež povrchové úpravy, ktoré reprodukujú textúru dreva a hliníkových prekrytí, ktoré môžu byť v práškovej farbe v akejkoľvek farbe.

Doplnkové prvky

Dvere VEKASLIDE 82 môžu byť doplnené o vonkajšie žalúzie, ktoré sú k dispozícii v ponuke VEKA. Chráni budovu pred tepelnými stratami, hlukom a poskytujú dodatočnú ochranu pred vlámaním.