Profily Softline 82 MD patria medzi najmodernejšie profily a majú vysokú energetickú účinnosť.

Profily Softline 82 MD majú koeficient prestupu tepla 1,0 W / m²K. Pri použití zasklenia s koeficientom Ug = 0,7 W / m²K bude mať okno hodnotu 0,91 W / m²K, čo zodpovedá požiadavkám na energeticky úsporné domy. Pri zasklení s Ug = 0,4 W / m²K bude mať okno Uw = 0,7 W / m²K, čo umožňuje jeho inštaláciu v domoch v pasívnom štandarde.

Klasa A

V profile Softline 82 MD majú vonkajšie steny hrúbku 3 mm (s maximálnou odchýlkou + – 0,2 mm), čo ich robí podľa normy PN-EN 12608 klasifikáciou triedy A.

Počet komôr

Rám má 7 komôr, zatiaľ čo v krídle 6. Obidve majú výstužnú komoru a oceľové profily, ktoré spevňujú štruktúru.

Výška profilu

Skladanie rámu a krídla je od 114 mm. Môže byť väčšia v prípade veľkých stavieb, špecifických statických požiadaviek, špeciálneho umiestnenia stavebného projektu az toho vyplývajúcej potreby výberu vhodných profilov.

Sklo

Profily Softline 82 MD sú prispôsobené pre dvoj- a troj-panelové balenia. Sklenené jednotky môžu mať od 24 do 52 mm.

Zasklievacia jednotka je uložená v profile vo veľkej hĺbke, tj 25 mm, vďaka čomu má okno lepšie tepelné vlastnosti a je menej vystavené kondenzácii.

Tesnenie

V profiloch Softline 82 MD, tj v neštandardnom prevedení, okrem dvoch tesnení namontovaných v továrni – vonkajšej a vnútornej – je k dispozícii ďalšie centrálne tesnenie, ktoré zlepšuje parametre akustickej a tepelnej ochrany.

Tesnenia môžu byť čierne, sivé alebo karamelové, čo im umožňuje, aby zodpovedali farebným profilom.

Kovanie

Profily Softline 82 MD majú os 13 mm drážky kovania, takže môžete namontovať akékoľvek armatúry a špeciálne prvky, ako aj prvky proti vlámaniu.

Dizajn

Neutrálny dizajn umožňuje prispôsobiť profily Softline 82 MD každému typu architektúry. Sú vhodné na ohýbanie, takže sa môžu použiť napríklad na oblúkové okná.

Profily sú dostupné v niekoľkých desiatkach variantov. Biele, farebné (aj matné), drevené vzory, imitujúce kov. Dýhované na jednej alebo oboch stranách. VEKA ponúka aj profily Softline 82 MD v šedej verzii s dvojitou fóliovou podložkou. Vďaka tomu je okno jednotné, elegantne dokončené. Profily je možné aplikovať hliníkovými krytmi, práškovým nástrekom v akejkoľvek farbe.

Doplnkové prvky

K dispozícii sú parapety a profily spodných prahov prispôsobené profilom, ako aj roletové skrine, spojky a konektory, prídavné výstuže so špecifickými statickými požiadavkami, držiaky na stenu, dekoratívne prvky, rozšírenia atď.